پوشاك تابستانه بدون خریدار راهی انبار شد

 • پوشاك تابستانه بدون خریدار راهی انبار شد

  ركود در بخش پوشاك امسال عمیق‌تر شده و لباس‌های تابستانه بی‌آنكه خریداری داشته باشد روانه انبارها شد.

  به گزارش خبرنگار تابناک اقتصادی، آنقدر فشار كمبود نقدینگی بر گرده تولیدكنندگان این بخش سنگینی می‌كند كه حاضر هستند تولیداتشان را بدون هیچ سودی به مشتریان عرضه كنند تا دست كم پولی كه برای این تولید هزینه كرده‌اند؛ به دست آید. در این بازار پر عرضه و بدون مشتری دیگر جایی برای پوشاك خارجی نیست.

  حمیدرضا یوسفی‌فر نایب رئیس اتحادیه پوشاك در گفتگو با تابناک اقتصادی از عمیق‌تر شدن ركود در بازار پوشاك خبر داد و گفت: تولیدكنندگان امسال تولیدشان به قدری بود كه تقاضایی برای پوشاك خارجی وجود نداشته باشد اما در عین حال خریدها نسبت به سال‌های قبل بسیار كمتر بود.

  دبیر کارگروه مد و لباس خاطرنشان كرد: افت شدید خرید سبب شد تمام پوشاك تابستانه بدون مشتری بماند، بنابراین انبارها این روزها پر است از لباس‌های غیر فصل كه دپو شده است.

  به گفته یوسفی‌فر، كمبود نقدینگی، تولیدكنندگان را ناگزیر كرده كه تولیداتشان را به قیمت‌هایی سر به سر عرضه كنند ولی با این حال باز هم مشتری برای تولیدات نیست.

  وی با اشاره به اینكه ركود از سال گذشته بیشتر شده و این كاملا در بازار مشهود است، اذعان كرد: ركود حاكم باعث شده مغازه‌داران كارگرانی را استخدام كنند تا محصولاتشان را زیر قیمت در خیابان‌ها و متروها به عنوان دست فروش عرضه كنند.